תמחור וביטוח הובלה

מעבר דירה אינו דבר שנעשה לעיתים תכופות, מכאן שלרוב אין לנו את המידע הדרוש כדי לדאוג שהמעבר יהיה מסודר ולא יקר במיוחד.

עלינו לבחור חברה מתאימה אשר תנהג בזהירות עם חפצינו ותעניק לנו את השירות הטוב, המהיר והאמין ביותר, אולם, לא תמיד תמחור ההובלה משקף נכונה את התכולה שברצוננו להעביר ושלא לדבר על הביטוח.

תמחור וביטוח התכולה שלנו בעת מעבר דירה הם אלמנטים מרכזיים בתכנון המעבר שלנו ליעדנו החדש.

רצוי מאוד לבצע בדיקה עם חברים אשר עברו דירה בזמן האחרון ולבקש המלצות על מובילים מומלצים ואיכותיים.

לאחר מכן חשוב לדבר עם החברות ולבקש הצעת מחיר על התכולה ויעד הנסיעה שלכם.

רצוי לערוך השוואת מחירים של הצעות מעבר הדירה שתקבלו אל מול מחשבון הובלות באתר שלנו ולוודא שהמחיר שקיבלתם אינו חורג בצורה משמעותית מהערכת המחיר שתקבלו במחשבון שלנו, כל חריגה שכזו יכולה להעיד על חוסר מקצועיות החברה מצד אחד או מחיר מופקע ומוגזם מן הצד השני.

הכנות נוספות אשר רצוי לבצע בטרם הובלת משרד למקום החדש.

את נושא התמחור והביטוח רצוי לסכם באופן מסודר לפני המעבר ולא ביום המעבר עצמו כדי שנוכל לעבור דירה ברוגע וללא לחצים מיותרים.

להלן מספר טיפים בנושא תמחור וביטוח הובלה:

תמחור הובלה

כאמור, מעבר דירה אינה פעולה שאנו מבצעים לעיתים קרובות ולכן קשה לנו לדעת מהו המחיר המקובל אשר גובות חברות ההובלה עבור השירות הזה.

אף אם עברנו דירה בעבר לא בהכרח שנדע מהו המחיר שיעלה לנו מעבר הדירה כיום וזאת מכיוון שייתכן וישנם דברים שהשתנו כמו התכולה שצברנו מאז המעבר הקודם או המיקום החדש אליו אנו עוברים.

רצוי מאוד לערוך סקר שוק ולקבל מספר הצעות מחיר.

לעיתים נוכל למצוא הפרשי מחירים ולכן חשוב לדבר עם מספר חברות שמספקות שירותי הובלות.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על מחירן של הובלות. העיקרי שבהם הוא כמובן תכולת הדירה שלנו. ככל שכמות החפצים גדולה יותר כך עולה מחיר ההובלה. גורמים נוספים המשפיעים תקופת המעבר, רוב האנשים עוברים דירה בקיץ ולכן המחיר גבוה יותר, מרחק בין הדירה הישנה לחדשה, כלל שהמרחק רב יותר המחיר עולה. אלמנט נוסף המשפיע הוא באיזו קומה נמצאים הבית הישן והחדש והאם יש מעלית בבניין.

ביטוח הובלה

ביטוח דירה לעיתים כולל בתוכו סעיף שינוע חפצים.

במידה ואתם חתומים על ביטוח דירה שסעיף זה מופיע בחוזה חפציכם מבוטחים גם במעבר דירה על ידי חברות הובלות. במצב כזה אם תיאלצו להפעיל את הסעיף הזה בחוזה הביטוח חברת הובלות היא האחראית על כך.

בנוסף, אם ייגרם נזק לתכולת הבית שהועברה תשלם חברת ההובלה פיצוי כספי במסגרת השתתפות עצמית.

במידה ואין לכם ביטוח דירה חתמו על סוג כלשהו של ביטוח עם חברת הובלות אותה בחרתם לספק לכם את שירות מעבר הדירה על מנת שאם ייגרם נזק לחפציכם יהיה לכם למי לפנות.

חברת הובלה, לרוב תתייחס במובן כלשהו לסוגיית הביטוח בחוזה הסטנדרטי של מעבר הדירה בו מסוכמים על פרטי המעבר כגון מחיר ושעת הגעה ביום המעבר. רצוי לבקש לראות את סעיפי הביטוח ולקרוא אותם בעיון.

לקבלת הצעות מחיר נוספות מלא את טופס המכרז בדף הבית

מאמרים נוספים בנושא הובלות

טיפים

תהליך הובלת דירות

תהליך הובלת דירות החשש העיקרי הקיים אצל לקוחות אשר מבצעים הליך של הובלת דירה הוא החפצים עצמם, הפחד שמא יעלה בגורלם להיסדק להישבר או אף

קרא עוד »
טיפים

הובלת משרד

הובלת משרד הרחבה או צמצום של חברה, מעבר לעיר אחרת ומעבר לקומפלקס יוקרתי יותר, כל אלה ועוד הן סיבות להשתמש בשירותי הובלת משרדים. חברות הובלה

קרא עוד »
טיפים

הובלה ואחסנה

הובלה ואחסנה כאשר אנו נמצאים בתהליך של מעבר לדירה חדשה או יציאה מדירה ישנה, פעמים רבות אנו זקוקים לאחסון החפצים או מעבר לכך אחסון דירה

קרא עוד »
גלילה למעלה