קבל עד שלוש הצעות ממובילים תוך דקות, השווה וחסוך כסף

שילוח הובלות

להבדיל משנים קודמות, כיום ניתן להעביר ציוד למדינות מעבר לים ללא כל בעיה על ידי שילוח הובלות אווירי, ימי ואף דרך היבשה.

לכל אחת מדרכי השילוח שצוינו יש יתרונות וחסרונות הבאים לידי ביטוי במחירים, בתכולה אותה ברצונכם להעביר, בזמן המשלוח וכמובן באיכות השירות של חברות שילוח בינלאומי שונות.
במאמר זה נפרט מעט אודות דרכי השילוח הנפוצות ונפרט אודות החסרונות והיתרונות של כל אחת מהן.

שילוח הובלות ביבשה

אחת הדרכים לשינוע ציוד בגבולות המדינה היא דרך היבשה.

לעיתים, אם הדרכים מאפשרות זאת, ניתן לבצע שילוח הובלות דרך היבשה גם בין מדינות סמוכות.

במידה ואתם מעוניינים להוביל ציוד דרך היבשה (חבילה, סחורה ועוד), חשוב שתיקחו בחשבון כי הבחירה לבצע שילוח הובלות בצורה זו מייקרת את ההליך והופכת אותו למסורבל ומורכב.

בסוג זה של הובלות שילוח יש לקחת בחשבון את גודל התכולה, דרכי שינוע (דוגמא מכולות, קונטיינרים, מטענים וכ”ו) וניידות הרכבים, שילוח הובלות זה מקובל מאוד בעיקר בארה”ב ע”י משאיות גדולות וסמיטריילרים הנושאים מטענים כבדים, קונטיינרים ומכולות ונפוצה בעיקר במדינות בהן יש מעבר נגיש בין הגבולות כדוגמת ארה”ב ואירופה.

שילוח אווירי

הדרך היעילה והמהירה ביותר לביצוע הובלות היא דרך האוויר, בעיקר כאשר מדובר במרחקים גדולים.

חברות אשר מבצעות שילוח בינלאומי ושילוח בתוך גבולות מדינת ישראל, מחזיקות בצי מטוסים ייעודים אשר משמשים להובלות בלבד, דבר המאפשר להם לבצע שילוח הובלות על בסיס יום יומי.

המרכזים הלוגיסטיים של חברות אלו נמצאים בעיקר בשדות התעופה השונים ועל כן תהליך ההובלה שכרוך בפריקה והעמסה, מתבצע בצורה מהירה ויעליה יותר.


יתרון מהותי נוסף של שילוח אווירי הוא הדיוק בזמנים. משום שהובלות מתבצעות בנמלי התעופה, קיים מעקב צמוד אחרי זמני יציאת המטוסים והגעתם אל היעד. 

לאחר מכן הציוד מועבר אל חברת שילוח בינעירוני ומשם מחולק אל היעדים השונים, או לחילופין ממתין במכס ישראל עד לשחרורו. כמובן שדבר זה כרוך במס עבור עמילות מכס, אך במידה ואינכם רוצים להתרוצץ סביב פקידי מכס שונים ולהשקיע את הזמן שלכם בשחרור הסחורה שלכם, תוכלו לשלם עבור שירותי עמילות מכס לחברת שילוח או אדם פרטי אשר יבצעו זאת עבורכם.

יתרון נוסף של שילוח אווירי הוא בצורת השילוח בה הציוד אשר מועבר דרך האוויר אינו נפגע מרטיבות או מלחות אשר אופייני יותר למקרים של שילוח ימי או הובלות דרך הים.

לעומת זאת, החיסרון המהותי שקיים בשילוח אווירי הוא כי לא ניתן להעביר את כל סוגי המטענים, (תלוי בסוג החומר אותו אנו רוצים להעביר), וכן לא ניתן להעביר מטענים החורגים מגודל ומשקל מסוים.

כמו כן, קיימת חובת בדיקה נוספת במקרים של שילוח חומרים מסוכנים, אשר מצריכים אישור מיוחד מחברת התעופה והשילוח ומועברים בתנאים מיוחדים.

שילוח ימי

שילוח הובלות של ציוד דרך הים חוסך בעלויות הכספיות שלכם לעומת האופציות החלופיות. חיסרון מהותי של שילוח ימי הינו זמן ההובלה האיטי וזאת ביחס לכל דרך אופציונאלית אחרת.

חברות הובלה המבצעות הובלה ימית, מחזיקות ברשותן צי של אוניות תובלה אשר ערוכות לביצוע ההובלות באופן שוטף. ככל שהמטען אותו תרצו להעביר מעבר לים יהיה גדול יותר, כך העלות תהיה נמוכה יותר באופן יחסי.

יתרון מהותי נוסף של הובלה ימית הוא האפשרות להוביל את כל סוגי החומרים, לרבות חומרים כימיים ושילוח חומרים מסוכנים אשר לא ניתן להעביר בשילוח אווירי.
הובלה ימית מאפשרת אף הובלות של ציוד אשר דורש קירור לאורך כל תקופת השילוח ומאפשרת לשמור על הציוד בטמפרטורה הרצויה לצורך ההובלה, דבר אשר בא לידי ביטוי בהובלות מזון ולעתים אף ציוד רגיש.

אחד החסרונות המהותיים של הובלה ימית הוא הלחות הגבוהה והרטיבות שמאפיינות שילוח בים, ועל כן בחירה בחברה לא מקצועית ומיומנת דיה עלולה לגרום לציוד שלכם נזק בלתי הפיך.

050-3883852

פורטל הובלות, הינו הפורטל הוותיק ביותר בארץ.

הפורטל נפתח בכדי לסייע לגולשים למצוא מובילים אמינים, להשוות מחירים ולחסוך כסף וזמן יקר.

תפריט נגישות

פתח וואטסאפ
צריך הובלה? לחץ כדי לדבר עם נציג
בימים האלו יש למובילים שלנו מחירים תחרותיים והנחות משמעותיות, דבר איתנו בוואטסאטפ