קבל עד שלוש הצעות ממובילים תוך דקות, השווה וחסוך כסף

חוזה הובלות

המאמר הבא יכול לחסוך לכם כסף רב, קיראו אותו בקפידה!

פעמים רבות ודאי יצא לכם לשמוע על רבים מידידכם על כך שקבעו הובלה עם חברת הובלות בשעה מסויימת והמובילים איחרו או שלא הופיעו כלל וכך הם נשארו ביום סיום החוזה שלהם ללא הובלה ונאלצו מן הסתם לשלם מחיר מופקע במיוחד עבור הובלת דירה שבמצב רגיל הייתה צריכה לעלות להם הרבה פחות.

במקרים רבים אחרים אפשר לשמוע סיפורים על מובילים שביום ההובלה העלו את המחיר שנקבע מראש מסיבות ותירוצים שונים כמו “התכולה גדולה יותר ממה שאמרת לנו” או “לא ידעת אותנו כי אין מעלית” ומקרים רבים נוספים בהם מובילים פשוט גורמים נזק לציוד וביטוח התכולה לא מכסה זאת ואתם נשארים ללא מענה וזיכוי.
בכדי למנוע בעיות אלו ולהבטיח לעצמכם כי ביום ההובלה תוכלו להסיר דאגה מלבכם עליכם להכין חוזה הובלות מסודר עם החברה ובכך להבטיח לעצמכם כי ביום ההובלה הכל ידפוק כמו שעון.

אנו בפורטל הובלות בשיתוף אתר מומלצים בהובלות ריכזנו עבורכם את כל המידע הדרוש לכם עבור הכנת הסכם הובלות שיכסה אתכם מכל בעיה או אי הסכמה עם המובילים ביום המעבר.

פרטים מלאים –
רשמו בהסכם את הפרטים המלאים שלכם כולל תעודת זהות ופרטי החברה המלאים כולל ח.פ או עוסק מורשה.
רצוי אף להוסיף את פרטי איש הקשר מולו אתם עובדים וטלפון ליצרת קשר במקרה של בעיה. לדומגא:
הסכם זה נערך בין חברת “מובילים מומלצים” ח.פ 724567 ללקוח משה אופניק ת.ז 123456

מקום, שעה וזמן –
הכניסו להסכם מקום שעה וזמן מדוייקים לביצוע ההובלה, לדוגמא:
ביום חמישי בשעה 07:00 בבוקר ברחוב הנביאים 3 תל אביב מקומה שלישית , לרחוב השופטים 5 תל אביב, קומה רביעית,

פירוט התכולה –
חלק זה הוא החלק העקרי והחשוב ביותר בחוזה בו עליכם לציין את פירוט התכולה המלא שברצונכם להעביר. בשלב זה עליכם לכלול את כל הפרטים מהקטן ביותר ועד הגדול ביותר אשר אתם מעוניינים להעביר. הפירוט יכול להתבצע לפי סימון שלכם בהסכם אשר החברה שולחת לכם או ברשימת תכולה מלאה אשר הכנתם בעצמכם, צורת פירוט התכולה אינה חשובה, אך חשוב במיוחד לרשום את כל הפרטים, כולל הכמות המדוייקת של כל פריט. לדוגמא:

מכשירי חשמל:
הובלת טלוויזיה, הובלת מיקרוגל, הובלת תנור, הובלת מכונת כביסה, הובלת מייבש כביסה, הובלת מקרר, הובלת מקרר גדול, הובלת מדיח כלים, שני מחשבים, טלוויזית LCD, הובלת מערכת סטיראו ונגן תקליטורים וכן הובלת מוצרי חשמל למינהם.

רהיטים:
סלון 1 + 2, שולחן סלון קטן, פינת אוכל הכוללת חמש כיסאות ושולחן, ארון קיר בגודל 2 על 3 הדורש פירוק והרכבה, מיטה זוגית, מזרון זוגי, שידה לטלוויזיה וספרייה קטנה.
כמות ארגזים:
בין 20 ל 30 ארגזים מלאים בגודל רגיל.

שונות:
מדובר על הובלה מפוצלת אשר יש להוריד ספה אחת ברחוב הירקון 35 קומה שלישית, ויתר הציוד מגיע לרחוב סנונית 28 קומה רביעית.

חשוב להכניס גם פריטים נוספים ורלוונטים כגון מאיזו קומה לאיזו קומה מדובר, האם יש מעלית, האם יש צורך במנוף, במידה ומדובר בבית קרקע מה מספר המדרגות בכניסה לבית (גם אם יש גרם מדרגות קטן חשוב לציין זאת), האם קיימים פריטים הדורשים הובלה מורכבת כגון הובלה של פסנתר רהיטים הדורשים פירוק והרכבה וכו’.
בפירוט תכולת הציוד הכניסו את כל מה שעולה על דעתכם ואתם מאמינים שהוא רלוונטי וחשוב.

ביטוח תכולה – מה זה בכלל אומר?

סעיף זה חשוב ויכול להגן עליכם במקרה של נזק לציוד או תאונה במהלך ההובלה, אך חשוב לדעת איך לא ליפול בו.
מובילים רבים ולא מעט חברות הובלה מתגאות בכך שיש להם ביטוח תכולה מקיף במקרה של נזק לציוד או תאונה, האם זה באמת כך? האם במקרה של נזק לציוד הביטוח מופעל ללא השתתפות עצמית שלכם ואתם מקבלים פיצוי מלא לפי שווי הנזק? אז למען האמת מדובר על נושא קצת מורכב יותר ממה שרוב האנשים חושבים ולכן יש לבדוק אותו לעומק. ראשית כל, מה אומר ביטוח הובלות ועל מה בעצם הוא מכסה. ביטוח תכולה על הציוד או ביטוח הובלה בד”כ מופעל רק במקרה של תאונה וגם אז הוא מוגבל לסכום מסויים. בד”כ ביטוח תכולה להובלה סטנדרטית של דירה אשר רוב החברות מחזיקות
מכסה עד 100 אלף שקלים (שוב רק במקרה של תאונה או נזק משמעותי לציוד) וגם כאן קיימת השתתפות עצמית של המבוטח, משמע שלכם, אשר אותה יש לבדוק תרם ההובלה.
חשוב לשים לב כי תעודת הביטוח מתייחסת לביטוח התכולה ולא לביטוח הרכב או המשאית וכי היא מכסה עד גובה הנזק אשר סוכם עם החברה.

אז מה עושים במקרה של נזק לציוד?

בד”כ במקרה זה חשוב להכניס סעיף של פיצוי מוסכם עם החברה במקרה של נזק לציוד אשר לא נכלל בפוליסת הביטוח של החברה. לדוגמא אם החברה מספקת פוליסת ביטוח עם חברת ביטוח מסויימת אשר מופעלת רק במקרה של תאונה ומכסה את את הנזק, עליכם להכינס באופן עצמאי סעיף שמדבר על פיצוי מוסכם במקרה של נזק לציוד.
לדוגמא: עבור תכולת הדירה תספק החברה ביטוח תכולה עד 100 אלף שקלים אשר יהיה תקף במקרה של נזק לציוד או תאונה, בכל מקרה בו החברה אינה תפעיל את ביטוח התכולה מכל סיבה שהיא תשלם החברה פיצוי מוסכם ללקוח של עד 3000 ש”ח עבור ציוד שנשבר או נזק שנגרם לציוד. אופן התשלום יהיה בצ’ק מזומן ומותנה בקבלת השתלום של החברה מהלקוח.

הסכם הובלות טוב יחסוך לכם כסף

סעיף פיצוי –
הקפידו להכניס סעיף פיצוי אשר מגן עליכם במידה והחברה אינה מגיעה ביום ההובלה או אפילו מאחרת בצורה משמעותית. בד”כ נהוג להכניס סכום פיצוי של שליש מעלות ההובלה. לדוגמא:
במקרה של ביטול ההובלה, יוכלו הלקוח ו / או החברה לבטל את ההובלה באופן הדדי עד 48 שעות* לפני התאריך שנקבע ללא פיצוי כלשהו. במידה וצד מסויים להסכם זה (חברת ההובלה או הלקוח) יבטלו את ההובלה, לא יגיעו ביום ההובלה מכל סיבה שהיא, או יאחרו למעלה משלוש שעות לפי השעה שנקבעה ביום___ בשעה ___ (להכניס יום ושעה מדוייקים) יהיה מחוייב הצד שביטל להחזיר שליש מעלות ההובלה ללקוח בסכום של ____ לפי מה שנקבע בהסכם ההובלות בין החברה ללקוח.

*חשוב לקבוע פרק זמן הדדי מול המוביל או חברת ההובלות אשר יהיה מקובל על כל הצדדים בנוגע לביטול ההובלה מראש.

התחייבות החברה ומחיר סופי-
ודאו כי ציינתם את כל הפריטים המלאים הכוללים את התחייבות החברה כגון: מספר המובילים, שירותי פירוק והרכבה ושירותי אריזה (במידה ולקחתם), טיפ לעובדים והמחיר הסופי כולל מע”מ כפי שסוכם עם החברה או המוביל לאחר שסוכמו כל הפריטים מעלה.

הערה חשובה – עיבדו רק עם חברות אשר יכולות לספק לכם חשבונית מס כחוק עבור ההובלה, בד”כ חברות אשר לא עובדות עם חשבוניות מס כחוק לא יספקו לכם ביטוח תכולה ובמקרה של נזק הם יתנערו מאחריות.

לסיכום: בעת הובלת דירה, יכולות לצוץ בעיות רבות אשר לא תמיד ניתן לפתור את כולן ולעתים הדבר קשה הרבה יותר בעת המעבר ובהתנהלות מול המובילים, אך הסכם טוב ומפורט יכול למנוע לכם בעיות רבות ולהבטיח לכם כי הדברים יתנהלו כפי שאתם מצפים להם על מנת שתוכלו להתרכז באמת במה שחשוב – מעבר דירה למעוזכם החדש.

מלא את הטופס וקבל עד 5 הצעות מחיר

בלוג הובלות

הובלות – עסקה טובה

העברת דירה היא תהליך מרגש, תוצאה של החלטות קשות ואמיצות, המכיל בתוכו אתגרים חדשים רבים.

שאלה נפוצה בקרב משפחות העומדות בפני מעבר דירה היא: כמה תעלה בסופו של דבר ההובלה?

קרא עוד »
הובלות בעיר
הובלות בכל הארץ

מובילים בתל אביב

הובלות ברמת גן, בהשוואה להובלות בתל אביב, הן ממש משחק ילדים. תל אביב ידועה במספר בעיות עיקריות אשר מקשות על המובילים. אחת המשמעותיות שבהן היא בעיית החנייה…

קרא עוד »
הובלה בטוחה
ללא קטגוריה

הובלה אחראית של בית פרטי

בתים פרטיים כמו וילות או קוטג’ים הם במקרים רבים גדולים הרבה יותר מאשר דירות נורמטיביות ולכן יש היערכות מיוחדת לקראת השינוי של מקום המגורים…

קרא עוד »
שינוע מטענים
הובלות מיוחדות

הובלות – שינוע מטענים

אחד הענפים המתפתחים ביותר בענף ההובלות הוא שינוע, שילוח בינלאומי והובלות לחו”ל. שירותי שילוח בינלאומי נפוצים מאד היום וניתן בעזרתם להגיע כמעט לכל…

קרא עוד »
בלוג הובלות

שירותי הובלה

הזמנת שירותי הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ…

קרא עוד »
משלוחים
טיפים להובלה

בחירת חברת משלוחים

הקפידו לבדוק את חברת השליחויות איתה אתם עתידים לעבוד, מהם שנות הניסיון והוותק שצברה, רצוי שהוותק
יכלול מספר…

קרא עוד »
עוברים דירה
טיפים להובלה

הובלות – ביום המעבר

לאחר שקיבלנו חוזה חתום מחברת ההובלה חשוב להתקשר יום לפני מעבר דירה כדי לוודא את שעת ההגעה של המובילים וכי אין עיכוב ידוע מראש במועד…

קרא עוד »

050-3883852

פורטל הובלות, הינו הפורטל הוותיק ביותר בארץ.

הפורטל נפתח בכדי לסייע לגולשים למצוא מובילים אמינים, להשוות מחירים ולחסוך כסף וזמן יקר.

תפריט נגישות

פתח וואטסאפ
צריך הובלה? לחץ כדי לדבר עם נציג
בימים האלו יש למובילים שלנו מחירים תחרותיים והנחות משמעותיות, דבר איתנו בוואטסאטפ