ביטוח הובלה

 

בשעה טובה אתם עוברים דירה, אבל ההתרגשות של המעבר מופרת על ידי כל ההכנות המתישות הקודמות למעבר עצמו וכוללות את האריזה, 
העתקת כבלים או לווין, קו טלפון, אינטרנט, דואר וכמובן הזמנת הובלה. בחירת חברת הובלות היא החלטה חשובה ביותר.

אחרי הכל, כל רכושכם עומד להיות מועמס על ידי אנשים זרים ומועבר אחר כבוד לכתובת חדשה. גם אם מדובר בחברה מומלצת ובמובילים מקצועיים ונהג זהיר במיוחד, עדיין טיבם של תקלות להתרחש בעת ההעמסה, הנסיעה והפריקה, גם שלא באשמת העובדים.

לפיכך, חלק בלתי נפרד מבחירת חברת ההובלות צריך להיות ביטוח ההובלה – האם קיים?, מה היקפו?, מה עלות הפוליסה? ומה גובה ההשתתפות העצמית?

מצד אחד, לא מדובר בפוליסה מורכבת או יקרה כמו זו של ביטוח מקיף לרכב, מצד שני, כדאי וחשוב מאד לקרוא את כל הסעיפים ולוודא שהם אכן תואמים את תכולת הדירה שלכם, שכן ביטוח הובלות המיועד לתכולת דירה בת שני חדרים, לא יענה על צרכיכם אם אתם מעבירים תכולת דירה בת ארבעה חדרים.

לחברות הובלה אמינות, יש ניסיון וידע בתחום ביטוחי ההובלה וצירוף הביטוח לעיסקה מתבצע לרוב באופן אוטומטי. 

עדיין, יש לוודא כי סוג המשאית המצויין בפוליסה, זהה לזו שתעביר את רכושכם, שהתכולה המצויינת כמכוסה על ידי הביטוח אכן תואמת את התכולה שאתם מתעתדים להעביר במשאית ומומלץ גם לבדוק מול איזו חברת ביטוח מתבצעת העיסקה הזו, על מנת שתהיה לכם כתובת למקרה של בעיה.

מבחינת היקף הכיסוי של פוליסת הביטוח, יש לבחון היטב את אופי הנזקים המתוארים ולוודא שגם פגעי מזג אוויר ומפגעים פחות נפוצים מתאונת דרכים, מכוסים על ידי הביטוח.

בידקו גם את תיאור הנזקים שעשויים להיגרם לחפצים, כמו סדקים, שברים ואובדן מוחלט.

מכיוון שעלות הובלה – בעיקר של חפצים רבים ולמרחק רב – יכולה להגיע לסכומים נכבדים, כדאי לקבל הצעות  מחיר מכמה חברות בשוק וכחלק מהעיסקה להשוות גם את הביטוחים המוצעים לכם, המשפיעים גם הם על המחיר הסופי. על מחיר ביטוח ההובלה משפיעים כמה פרמטרים, ביניהם כמות החפצים המובלים וערכם. 

כך שאם אתם ממילא מתכוונים להעביר חלק מהתכולה ברכבכם הפרטי, אז כדאי לנסות ולהעמיס עליו כמה שיותר מכשירים אלקטרוניים רגישים, כמו רמקולים, מחשב ביתי או נייד, ממירי הלווין ודומיהם.

לאחר שווידאתם כי גם ביטוח ההובלה הוא לשביעות רצונכם, כל שנשאר הוא לצאת לדרך ולהנות מהדירה החדשה.

לקבלת הצעות מחיר נוספות מלא את טופס המכרז בדף הבית

מאמרים נוספים בנושא הובלות

טיפים

הובלת דירה

הובלת דירה, חשוב לדעת בשעה טובה החלטתם לעבור דירה, כל שנותר לכם עכשיו הוא למצוא חברת הובלה מקצועית אשר יכולה להעביר אותכם בשלום ליעדכם החדש.

קרא עוד »
אריזה לקראת הובלה
טיפים

הובלות – ארזת לבד..

ארזת לבד?.. מעבר דירה יכול להיות עסק מסובך, הדורש יכולות ארגון גבוהות, זמן מאמץ וכסף רב. אין זה מקרי כי רבים מאתנו נרתעים ממעברי דירה

קרא עוד »
טיפים

שילוח הובלות

שילוח הובלות להבדיל משנים קודמות, כיום ניתן להעביר ציוד למדינות מעבר לים ללא כל בעיה על ידי שילוח הובלות אווירי, ימי ואף דרך היבשה. לכל

קרא עוד »
גלילה למעלה