בחירת חברת הובלות

פעמים רבות יוצא לכולנו לראות בכבישים, כשאנו עומדים בפקק או נוסעים לעבודה, משאיות של חברות שונות הנעות בין המכוניות בדרך להובלה נוספת.

חברות הובלה אלה מציעות שירותי הובלה של דירות ומשרדים כשכל אחת מנסה למכור את עצמה ובצדק בסיסמאות רבות, במחירים מצחיקים ובהבטחות שונות.

כיצד תוכלו לדעת איזו חברת הובלות לבחור וכיצד לזהות חברות הובלות שאולי עדיף להיזהר מהם?, כל זאת ננסה להסביר במאמר הבא.

בחירת חברת הובלות - לפני מעבר דירה

מזל טוב, החלטתם לעבור דירה, כבר חתמתם על החוזה והינכם יודעים את התאריך שבו אתם עוברים, כל מה שנותר הוא לבצע בחירה נכונה של חברת הובלות.
הרעיון הטוב ביותר לבחירת חברה הוא על ידי קבלת המלצות ממכרים וממשפחה שהעבירו דירה לאחרונה. כאן, תוכלו לשמוע על המובילים, חברת ההובלות, מהם הליקויים ומהם היתרונות ולבחור בחברה המתאימה ללא "פילטר" שיווקי של החברה.

שימו לב, כמעט לכל חברת הובלות כיום, יש אתר אינטרנט ויש באפשרותכם להיכנס אליו ולהתרשם. אפשרות נוספת לבחירת חברת הובלות היא לבצע סקר שוק. זאת תוכלו לעשות בעמוד חברות הובלה באתר, שם תוכלו לבחור בחברות מומלצות ולקבל מהן הצעות מחיר. החיסרון כאן הוא שאתם מתבססים על המחיר שאינו תמיד מצביע אל איכות ההובלה ואמינות החברה ולכן עדיף להשאיר את העבודה של ביצוע סקר שוק למקצוענים. אנו מתמחים בביצוע סקר שוק המכיל את כל הפרמטרים החשובים לבחירת חברת הובלות אמינה ומקצועית.

הדרך הפשוטה ביותר והיעילה ביותר היא לקבל הצעות מחיר ממובילים מקצועיים ולסנן על פי המחיר, התמורה והשרות, את המכרז להצעות מחיר של ההובלה אפשר לקבל על ידי מילוי טופס ההובלה בדף הבית, או בתחתית דף זה.

הכנות נוספות אשר רצוי לבצע בטרם הובלת משרד למקום החדש.

 • לפני שאתם מטלפנים לחברת ההובלה, רשמו את כל תכולת הדירה שברצונכם להעביר.
 • וודאו כי רשמתם הכל: חפצים שבירים, חפצים קטנים, חפצים גדולים וחפצים כבדים שלהם נדרשת העברה מיוחדת, כגון: הובלה במנוף.
 • רק לאחר מכן התקשרו לחברת ההובלה ופרטו להם את תכולת הדירה להעברה. אל תשכחו לדרוש את המסמך המציין את הצעת המחיר הכוללת את כל פרטי התכולה להעברה שעליהם סיכמתם.
 • בררו כיצד החברה מעוניינת שהחפצים יארזו ובאיזו מתכונת.
 • בררו האם החברה מספקת גם שירותי אריזה עבור הובלת דירה לחפצים בעד תשלום סמלי או כנספח חינם לשירותיה.
 • וודאו מי יגיע ביום ההובלה ובאיזו שעה יגיעו המובילים.
 • בקשו שהמובילים יגיעו בשעה מוקדמת של הבוקר, כך תוכלו לוודא שזו ההובלה הראשונה של חברת ההובלה והמובילים רעננים וערניים. רצו שההובלה תמיד תתבצע באור יום.
 • לאחר שיחה עם חברת ההובלות והצעת המחיר סופית הכוללת את תוספת המע"מ, הטיפ למוביל, תאריך ההובלה, תכולת הדירה ונספחים שונים- בקש מחברת ההובלות לפקסס אליכם את הדברים כתובים. דבר זה הינו חשוב, על מנת שלא יהיה מצב בו המחיר או תנאים מסוימים ישתנו או שחברת ההובלות תטען כי היא אינה סיכמה אתכם דברים מסוימים ביום ההובלה.

התמחור

כיצד יודעים מהו התמחור הנכון להובלה? האם סקר שוק יכול לעזור כאן? ההצעה הכי טובה היא לפנות אלינו לייעוץ, האתר שלנו יספק לכם טיפים חשובים לקביעת תמחור ההובלה.

ישנם כמה גורמים עיקריים המשפיעים על תמחור ההובלה:

תקופת ההובלה – הובלה בעונת החורף תעלה לכם פחות מאשר הובלה בעונת הקיץ, שכן בעונת הקיץ רוב האנשים מעדיפים לעבור דירה וחברות הובלה מעלות את המחירים.

 • הובלה באמצע השבוע תעלה פחות מאשר הובלה בסוף השבוע.
 • הובלה באמצע החודש תעלה פחות מאשר הובלה בתחילת החודש או בסוף החודש.
 • מיקום – בעת בחירת חברת הובלות כדאי לוודא שהחברה מבצעת שירותי הובלות בינעירוניות או הובלות עירוניות, בהתאם לצרכים הנדרשים לכם.
  רצוי לדעת כי, ככל שהקילומטראז' יגדל בין הדירות כך גם העלות תתייקר.
 • חריגים – כדאי לקחת בחשבון שהובלה לבניין ללא מעלית תהיה יקרה יותר מאשר לבניין עם מעלית. כמו כן ככל שהקומה ממנה התכולה נלקחת ואליה 
 • התכולה מועברת תהיה גבוהה יותר, כך גם המחיר יהיה יקר יותר.
 • תכולה גדולה יותר. מחיר יקר יותר. שיקלו האם אתם אורזים ומפרקים את התכולה של הדירה או שחברת ההובלה עושה זאת. דבר זה יכול להשפיע בצורה משמעותית על המחיר.
 • גישה – בדקו שלחברת ההובלה יש גישה נוחה לדירה. באם אין גישה נוחה של חניה או מקום להעמדת הרכב, ההובלה יכולה להתייקר.

האריזה

כיצד אתם מתכננים לארוז את תכולת הדירה? האם בקרטונים או בקופסאות אחרות? כיצד כדאי לארוז חפצים שבירים, או חפצים גדולים? לאיזו כמות של קרטונים תזדקקו? כיצד תסמנו את הקרטונים על מנת להבדיל בין החפצים השבירים לרגילים? יש באפשרותנו לעזור ולייעץ לכם בתהליך זה.

יום ההובלה

קחו לתשומת לבכם כי ביום ההובלה כדאי לשלוח את הילדים לבית של סבתא או כל סידור אחר. זהו לא יום שבו תוכלו להקדיש מתשומת לבכם לילדים.
החליטו מראש, אילו חפצים אתם רוצים להעביר ברכבכם הפרטי.

הגיעו להחלטה: מי מכם ימתין בדירה החדשה וינחה את המובילים לחניה הנכונה ולדירה הנכונה.

טיפ: תמיד רצוי לפקח על העברת התכולה ולבדוק כל חפץ שנכנס לדירה, זאת על מנת לוודא שהתכולה לא ניזוקה.
הכינו טיפ למובילים ושתייה קרה.

לאחר ההובלה

בדקו שאכן כמות הארגזים שהגיעו לדירה, היא הכמות שרשמתם לעצמכם בטרם ההובלה. בדקו כל חפץ וחפץ וודאו שהוא לא ניזוק. בדקו האם הארגזים ניתנים למחזור ומחזרו.

לקבלת הצעות מחיר נוספות מלא את טופס המכרז בדף הבית

מאמרים נוספים בנושא הובלות

טיפים

הובלה רילוקיישין

הובלה – רילוקיישין מעבר לחו"ל מצריך הכנה מוקדמת ובדיקה מראש של החברות השונות. בניגוד להובלה יבשתית, כאשר מדובר על תהליך של רילוקיישן לחו"ל עלויות המעבר

קרא עוד »
הובלה
טיפים

הובלה

הובלה כיום ישנן חברות הובלה רבות בשוק, אשר מציעות מגוון רחב של שירותים ללקוחות בטווח מחירים שונה בין הובלה אחת לאחרת. אך אנו בתור צרכנים,

קרא עוד »
טיפים

פתרון בעיות בהובלה

פתרון בעיות בהובלה, שאלות ותשובות במקרים רבים אנו שומעים על לא מעט מצבים בהם חברות הובלה התרשלו בעבודתם וגרמו נזק כספי לציוד ולתכולה, פעמים רבות

קרא עוד »
גלילה למעלה